Przypadkowa miłość, rozłąka i zabawa, czyli jakie wątki można znaleźć w powieści młodzieżowej The Kissing Booth

Romantyczne chwile połączone z trudami codzienności – takie historie są niemal skazane na sukces. Przekonała się o tym Beth Reekles, autorka cyklu powieści pod tytułem The Kissing Booth. Książki przedstawiają losy młodych ludzi – Rochelle i Noaha, którzy znaleźli miłość w budce całusów. Całość przeplata się z trudami okresu dojrzewania, rozłąką spowodowaną wyjazdem na studia oraz rozważaniami o przyszłości. Z pewnością jest to lektura, która wpisuje się w styl życia młodzieży.

Literatura młodzieżowa z nutką romantycznych i obyczajowych wątków, czyli idealne połączenie na historię miłosną

Komedie romantyczne, książkowe romanse i nastoletnie miłości – takie historie biją rekordy popularności, zarówno w kinie, jak i literaturze. Nic dziwnego, że losy Rochelle i Noaha z książki The Kissing Booth tak bardzo przypadły do gustu nie tylko nastolatkom, ale również starszym. Wiele osób utożsamia się z problemami i sukcesami bohaterów, którzy muszą łączyć aspekty miłosne z codziennymi obowiązkami, szkołą, studiami i innymi obszarami życia. Nie dziwi więc fakt, że para z powieści jest pewnego rodzaju wsparciem dla młodych ludzi, inspiracją lub zwyczajną odskocznią od codzienności. Autorka książki, Beth Reekles, podczas pisania początkowych losów bohaterów miała piętnaście lat – była więc jedną z nastolatek, która postrzega świat podobnie jak jej rówieśnicy. Pozwoliło jej to przedstawić historię, która jest bliska młodzieży.

Losy opowiedziane w kilku częściach, czyli tomy powieści Reekles

Głównym wątkiem, który przedstawia książka The Kissing Booth, jest związek między dwoma osobami. W powieści przedstawiona jest historia:

– Rochelle – znanej w szkolnych kręgach dziewczyny, która nie ma jednak na koncie żadnego związku,
– Noaha – chłopaka, który uważany jest za przystojnego podrywacza.

Ich losy zbiegają się w momencie spotkania w tytułowej budce całusów, którą Rochelle zorganizowała z okazji festynu w szkole. Nieplanowany pocałunek przeradza się w coś więcej, o czym czytelnicy mogą się dowiedzieć w dalszych rozdziałach oraz kolejnych częściach książki. Całość cyklu książek Reekles składa się z czterech tomów – od 1 do 2.5., w których bohaterowie m.in. wyjeżdżają na wakacje oraz mierzą się ze związkiem na odległość.

Historia miłosna okraszona wzlotami i upadkami życia codziennego – prostota powieści Reekles sprawiła, że pokochały ją miliony młodych ludzi.