Jak zająć dziecko w deszczowy dzień?

Czas spędzony z dzieckiem w domu to bardzo często duże wyzwanie dla rodzica. Małe dzieci wymagają nieustannej uwagi i zaaranżowania czasu wolnego. Jak poradzić sobie z przedszkolakiem w domu?

Zabawy ruchowe

Pogoda nie zawsze zachęca do wyjścia z dziećmi na dwór i w takiej sytuacji rodzice muszą samodzielnie zaaranżować czas dziecka. Warto wiedzieć, że nie ma dziecka, które oparłoby się zawodom sportowym.

Slalom między krzesłami, noszenie piłki na łyżeczce, czy zawody w rzucanie do celu to zajęcia idealne dla każdego przedszkolaka. Dzieci uwielbiają ruch i rywalizację. Warto wykorzystać to i ze sprzętów którymi dysponujemy w domu stworzyć dziecku tor przeszkód, czy tarczę strzelecką.

Czas na naukę

Każdy rodzić chce, by jego dziecko rozwijało się prawidłowo. Gry edukacyjne dla dzieci (https://www.eduksiegarnia.pl/gry-edukacyjne-pomoce-edukacyjne) to bardzo dobry pomysł na popołudniowa nudę.

Jedną z ciekawszych i bardziej fascynujących gier edukacyjnych dla dzieci są „memory”. Gra w zapamiętywanie bardzo dobrze aktywizuje dzieci. Można kupić naprawdę dużo wersji tej popularnej gry. Można również zmobilizować dzieci do samodzielnego zrobienia kart gry.

Jenga – drewniana wieża, z której wyjmujemy elementy tak, by wieża się nie zawaliła to idealna zabawa na poprawienie sprawności manualnej maluchów (i nie tylko). Gra uczy cierpliwości, logicznego myślenia, analizowania sytuacji oraz przewidywania konsekwencji swoich wyborów.

Bardzo ciekawym pomysłem są gry edukacyjne dla dzieci oparte na pytaniach, na które trzeba odpowiadać na czas. Od najprostszych pytań o wymienienie owoców, warzyw, czy samochodów, po bardziej skomplikowane pytania, które wymagają od dziecka szybkiego kojarzenia faktów.