Charakterystyka edukacyjnej gry planszowej Emocje

Gra Emocje jest bardzo popularną grą planszową, która związana jest z odkrywaniem siebie, a także poznawaniem swoich emocji. Jest ona przeznaczona w szczególności dla dzieci i młodzieży.

Cechy gry

Gra planszowa Emocje została stworzona przez markę Kukuryku. Przeznaczona jest w szczególności dla dzieci i młodzieży od ośmiu lat, jednak mogą w nią grać również dorośli. W grę mogą grać zarówno chłopcy, jak i dziewczynki. Przeznaczona jest dla dwóch lub większej ilości osób, które mogą ją używać w jednym czasie. W grze można zapoznać się z szeroką gamą różnego rodzaju emocji, wśród których można przede wszystkim wymienić radość, złość, miłość, smutek, a także niepokój oraz gniew. Gra Emocje polecana jest całej rodzinie, z całą pewnością dostarczy rozrywki.

Zawartość gry

Gra planszowa Emocje zawiera szereg różnego rodzaju rekwizytów. Składa się ona przede wszystkim ze stu dwunastu kart, na których znaleźć można różnego rodzaju zadania, a także z szesnastu kafelków o okrągłym kształcie. Oprócz tego w zestawie można znaleźć stosunkowo dużą planszę o charakterze puzzli, a także kostkę do gry oraz cztery pionki. Do gry została dołączona instrukcja w języku polskim. Znaleźć w niej można informacje dotyczące tego, w jaki sposób grać w daną grę, a także różnego rodzaju inne ciekawe sugestie związane z graniem. W tego rodzaju grę planszową nie powinny grać dzieci poniżej trzeciego roku życia, ponieważ posiada ona stosunkowo małe elementy, które mogą być wykorzystane przez dzieci niezgodnie z pierwotnym przeznaczeniem.