Trzecioteścik – podsumowanie wiedzy trzeciej klasy

Zdobywanie nowej wiedzy zawsze wiąże się ze sporymi przeżyciami. Warto jednak jest zdawać sobie sprawę z tego, by była ona jednak także systematycznie utrwalana. 

Trzecioteścik – z czym należy kojarzyć to pojęcie?

Trzecioteścik to propozycja skierowana do uczniów klas trzecich, którzy właśnie kończą swoją naukę w tym zakresie. Dzięki temu, iż Trzecioteścik ma za zadanie zbadanie umiejętności trzecioklasistów po mistrzowsku, sprawdza się właśnie w tej roli. Jego przeprowadzenie związane jest z dostarczeniem informacji dotyczącego poziomu umiejętności oraz wiadomości, które uczeń powinien przyswoić w ciągu trzech lat nauki. Dzięki skorzystaniu z pomocy, jaką oferuje Trzecioteścik, nauczyciel nauczania początkowego może ocenić, ile z tych lat nauki udało się zapamiętać konkretnemu dziecku. To idealna okazja do sprawdzenia tego, czy zdobyta przez ucznia wiedza jest wystarczająca, by móc otrzymać promocję do klasy czwartej. 

Dlaczego Trzecioteścik jest taki ważny?

Warto wiedzieć, iż Trzecioteścik z eduksiegarnia.pl pozwala na określenie wiedzy, jaką posiada dany uczeń, sprawdzenie, jak bardzo wiedza z trzech lat nauki została przyswojona przez konkretne dziecko, ustalenie poziomu przyswojonej wiedzy, określenie, nad czym jeszcze należy popracować w przypadku każdego dziecka, sprawdzenie, z czym uczeń ma największy problem, zobaczenie, z jakimi typami zadań dziecko ma największy problem w związku z ich rozwiązywaniem. To tylko niektóre z zadań, których poziom pozwala określić Trzecioteścik. Jego zadaniem jest jeszcze lepsze przygotowanie dziecka do przejścia do klasy czwartej. Po mistrzowsku sprawdza się to także w przypadku chęci sprawdzenia, jakie zagadnienia nie zostały jeszcze przez dziecko do końca opanowane. Głównym zadaniem, jakie ma na celu Trzecioteścik, jest sprawienie, by przygotowane testy pozwoliły rozwinąć oraz sprawdzić kluczowe umiejętności, które dziecko powinno mieć już opanowane na zakończenie pierwszego cyklu kształcenia. To właśnie nim jest dzień ukończenia trzeciej klasy. 

Ile czasu trwa Trzecioteścik?

Bardzo ważne jest zwrócenie uwagi na to, iż każdy uczeń ma zupełnie inne tempo pracy. W związku z tym, iż możliwości każdego ucznia są zupełnie różne, test na zakończenie trzeciej klasy może być przeprowadzony jednorazowo lub też podzielony na dwie części. To właśnie zadaniem nauczyciela jest dostosowanie czasu na pisanie Trzecioteścika do wszystkich uczniów. Dzięki temu istnieje możliwość pisania każdej z dwóch części po 30 minut. Jeśli nauczyciel uzna, iż jest to niewystarczający czas, zawsze istnieje możliwość jego wydłużenia. Po mistrzowsku sprawdza się również możliwość spojrzenia na klucz odpowiedzi, który znajduje się na zakończenie tej książki Trzecioteścik. 

Jaką wiedzę na zakończenie trzeciej klasy powinien mieć uczeń? Jakie umiejętności znajdują się w kręgu jego wiedzy i jakie zagadnienia są wymagane na tym poziomie?

Szybkim sposobem na sprawdzenie tych wszystkich składowych, które powinien posiadać uczeń na zakończenie trzeciej klasy jest przeprowadzenie Trzecioteścika. To właśnie w nim znajdują się przystępnie napisane zadania oraz wskazówki dla rodziców. Po mistrzowsku sprawdza się adnotacja umieszczona dla dorosłych pod każdym zadaniem. Dzięki temu nie tylko nauczyciele, ale także opiekunowie dzieci mogą z nimi pracować nad doskonaleniem wiedzy, którą powinni mieć na zakończenie trzeciej klasy Zaletą skorzystania z Trzecioteścika są kolorowe ilustracje. Przystępna forma także jest zachęcająca dla dzieci pod względem uzupełniania testów. Wszystkie one zostały przygotowane przez specjalistów z nauczania początkowego i zawierają wiedzę z języka polskiego, matematyki oraz przyrody.