PUS- nauka dla dzieci w wieku wczesnoszkolnym

Dzieci mogą mieć kontakt nie tylko w szkole czy też w przedszkolu. Dzięki licznym treściom edukacyjnym można także zaoferować dziecku możliwość kształcenia się nie tylko w placówkach oświaty, ale też w domu. Umożliwia to na przykład PUS. Jest to system kształcenia, w którym liczą się takie hasła jak: pomyśl, ułóż oraz sprawdź. To właśnie tak dziecko może samodzielnie w domu uczyć się poprzez zabawę. Pomagają w tym liczne treści, które zostały zawarte w książeczkach.

PUS- jakie propozycje dla dzieci można znaleźć?

PUS to propozycje dla dzieci, które są idealne na co dzień. W ramach PUS można znaleźć liczne książeczki edukacyjne, które koncentrują się na poszczególnych zagadnieniach. Takim sposobem można zaoferować dziecku po kolei dzieła, które skupiać się będą na przykład na ćwiczeniu umiejętności logicznego myślenia, rozwijaniu koncentracji oraz innych cennych kompetencji. Dziecko, mimo że jeszcze nieświadomie podejdzie do rozwiązywania zadań, to jednak będą ona dla niego bardzo dobroczynne. Regularne ćwiczenia pozwolą dziecku na rozwinięciu lepszych umiejętności myślenia, radzenia sobie z łamigłówkami oraz kojarzenia faktów. Są to umiejętności, które będą procentować przez całe życie. Książeczki z serii PUS można znaleźć na przykład na stronie internetowej Eduksięgarnia.

PUS- na jakie propozycje warto zwrócić uwagę?

W serii PUS można znaleźć całe mnóstwo propozycji. Jest ich tak dużo, że nie każdy rodzic może wiedzieć, jaką książeczkę najlepiej wybrać dla swojego dziecka. Dlatego poniżej można znaleźć kilka ciekawych propozycji, które pozwolą na zaznajomienie się nieco bliżej z książeczkami, które są dziełami polskich autorów. Wśród serii można znaleźć na przykład: Rusz głową. Gry i zabawy logiczne, Łatwe ćwiczenia do nauki czytania oraz Matematyka konkretna. Zegar i kalendarz. Te książki pochodzą z serii mini PUS. Są to tylko niektóre propozycje, które można znaleźć na polskim rynku. W powyższych książkach dzieci mogą znaleźć liczne zabawy oraz zadania, która pozwolą zapoznać się lepiej z cyframi oraz działaniami matematycznymi. Dziecko szybko może także zauważyć, że jego wiedza poszerza się także o inne zagadnienia takie jak wiedza o niektórych zjawiskach w przyrodzie, lepsze zrozumienie czasu. Niektórzy z pisarzy, którzy tworzą książeczki dla dzieci z serii PUS to na przykład: Maria Gudula, Dorota Pyrgies oraz Bogusław Świdnicki. 

Czemu warto postawić na serię PUS?

Seria PUS jest idealnym wyborem dla dzieci. Jest to seria przyjaznych dla dziecka książek, które pozwalają aktywnie rozwijać zdolności, umiejętności oraz talenty. Książeczki można podarować dziecku na prezent oraz na każdą inną uroczystość. Rodzice poprzez wybór serii PUS mogą zaoferować swojemu dziecku aktywne zdobywanie nowych umiejętności oraz samodzielną możliwość nauki, nawet bez pomocy nauczyciela. Na końcu książeczek znajdują się praktycznie klucze zadań, które pozwalają na samodzielną naukę. Książeczki są lekkie oraz kolorowe, co dodatkowo zachęca dziecko do korzystania z nich. Warto również dodać, że seria jest tworzona przez polskich pisarzy, którzy aktywnie kreują polski rynek wydawniczy dla najmłodszych. Jest to wielka okazja, z której niewątpliwie warto skorzystać. Co więcej, PUS to seria, która jest bogata nie tylko w książki, ale też interaktywne materiały dodatkowe, takie jak klocki, które wspomogą naukę liczenia. Seria jest dostępna online, dzięki czemu książki można zamawiać z dostawą na adres domowy lub wybrany przez siebie.