Podstawowe informacje o zaproszeniach ślubnych

Ślub i następujące po nim wesele to zdecydowanie jedne z najważniejszych chwil w życiu każdego człowieka. Nic więc dziwnego, że każdy chce, aby całość zaplanowana i przygotowana była pod najdrobniejszym szczegółem. Dotyczy to również zaproszeń ślubnych. Co warto o nich wiedzieć, aby przygotowane były w możliwie najlepszy sposób?

Kiedy wręczać zaproszenia ślubne?

Podstawową sprawą jeśli chodzi o zaproszenia na ślub jest to, kiedy się je powinno wręczać zaproszonym gościom. Jak się okazuje, nie jest to takie oczywiste, jak się może wydawać. Rozróżnić bowiem trzeba gości z rodziny, a także tych z grona przyjaciół. Niezwykle ważne jest także to, kiedy organizowany będzie sam ślub. Jak to więc przedstawia się w szczegółach?
W przypadku zapraszania rodziny dobrym terminem jest około 3 miesięcy przed dniem uroczystości. Jeśli chcemy mieć wśród swoich gości również przyjaciół np. z pracy, dobrze jest takie zaproszenia wręczyć na około 5 miesięcy przed wyznaczonym dniem.

To jednak nie wszystko, ponieważ wręczając zaproszenia, pamiętać jeszcze trzeba o tym, że jeśli ślub będzie odbywał się w sezonie urlopowym, informacje o nim warto podać nawet na pół roku wcześniej, aby nie kolidowało innym z ich wakacjami.

Co powinno się na nich znajdować?

Kolejną bardzo ważną sprawą jest to, co właściwie na takim zaproszeniu powinno być zawarte. Wydaje się, że jest to podstawową sprawą, lecz wiele osób w nerwach i pospiechu potrafi o czymś z pozoru oczywistym po prostu zapomnieć.

Dobre zaproszenie ślubne powinno zawierać w sobie takie informacje, jak kto zaprasza, kto jest adresatem zaproszenia, jaki jest cel zaproszenia, miejsce uroczystości oraz dzień i godzina. Dobrym zwyczajem jest także poinformowanie zaproszonych o stylu wesela, co będzie bardzo przydatną informacją szczególnie dla pań, które będą chciały zadbać o odpowiednią na tę noc kreacje.

Nie można również zapominać o tym, że samo zaproszenie swoim stylem wykonania, kolorystyką oraz ewentualnymi wstawkami dekoracyjnymi, również powinno zawierać w sobie odnośniki do tego, jak wyglądać będzie wesele.