Literatura fantasy – wrota do innego świata

Literatura fantastyczna występuje w naszej kulturze od setek lat. Ludzie od tysiącleci wierzyli w siły nadprzyrodzone, które kierują naszym światem, w odmienne istoty, przed którymi przestrzegano się nawzajem.

Niektórych to fascynuje, innych przeraża. Jedni rozciągają swoją wyobraźnię, tworząc coraz to nowe światy oraz stworzenia, a drudzy skupiają się na świecie rzeczywistym. Lecz trzeba przyznać jedno, fantastyka towarzyszy nam od zawsze i pewnie tak już pozostanie.

Inne światy

Teoria istnienia odmiennych od naszego światów oraz istot nieprzypominających niczego, co znamy, dla wielu ludzi wydaje się fascynująca. Wiara w to, że nie jesteśmy sami we Wszechświecie lub po prostu wyobrażanie sobie różnych uniwersów pomaga niektórym oderwać się od przytłaczającej rzeczywistości. Czytając książki fantasy można przeżyć wraz z bohaterami wiele nieprawdopodobnych przygód, zwiedzić setki różnorodnych światów oraz napotkać dziesiątki niesamowitych stworzeń.

Klasyki literatury fantastycznej 

Przez wieki ludzka kreatywność rozwijała się coraz bardziej i bardziej, aż w końcu doprowadziło to do powstania wielu kultowych i przełomowych powieści. Wielkie uniwersa stworzone przez niesamowite umysły to np.: Harry Potter, Władca Pierścieni, Pieśń Lodu i Ognia, Wiedźmin i wiele innych. Ludzka wyobraźnia nie zna granic, a literatura fantastyczna wciąż ma się dobrze, więc z czasem z pewnością powstanie więcej zapierających dech w piersi światów.