Książki audio po polsku – gdzie je kupić w Wielkiej Brytanii?

Książki można nie tylko czytać, ale również ich… słuchać. Coraz więcej publikacji dostępnych jest w wersji audio. To idealne rozwiązanie dla tych, którzy chcą chłonąć literaturę, jednocześnie prowadząc samochód, sprzątając albo gotując. Jakie inne zalety mają książki audio w przypadku osób mieszkających za granicą i gdzie je kupić w Wielkiej Brytanii?

książki audio
Dlaczego warto kupować książki audio?

Przeprowadzając się do Wielkiej Brytanii, wiele osób boi się, że straci kontakt z językiem ojczystym i rodzimą kulturą. Literatura pozwoli połączyć pogłębianie znajomości polszczyzny z przyjemnym spędzaniem czasu. Książki audio świetnie sprawdzą się zarówno w przypadku dorosłych, którzy są zabiegani i chcieliby pochłaniać kolejne powieści, reportaże i poradniki w międzyczasie, jak i w przypadku dzieci, którym audiobooki pozwolą osłuchać się z językiem ojczystym i pogłębić jego znajomość. Literatura po polsku w wersji audio to w przypadku najmłodszych świetny sposób na naukę – nawet bardzo aktywny maluch, któremu jest trudno skupić się na oglądaniu książeczek, skorzysta na słuchaniu ulubionych bajek, bo w trakcie będzie mógł się bawić, ruszać, tańczyć.

Gdzie szukać książek audio w Wielkiej Brytanii?

Żeby kupić książki audio po polsku mieszkając na Wyspach, nie trzeba jeździć do polski. Te oferują polskie księgarnie funkcjonujące w wielu angielskich miastach. Świetnym rozwiązaniem jest również księgarnia internetowa. Wiele audiobooków można zyskać dosłownie w kilka sekund – wystarczy wybrać tytuł, wnieść opłatę i pobrać książkę do słuchania.