Komlogo

Mowa polska znana jest na całym świecie. Może nie jest to tak popularny język, jak chociażby angielski, ale nie brakuje osób, które chcą nauczyć się polskiego. Tylko że nie każdy Polak umie dobrze wymawiać swoje słowa w rodowitym języku. Coraz większa liczba dzieci ma problem z prawidłową wymową. To właśnie oni najczęściej trafiają pod opiekę logopedów, których zadaniem jest przeprowadzeniem prawidłowej terapii.

Odpowiednie pomoce dla logopedów i nie tylko

Taka terapia będzie możliwa tylko i wyłącznie wtedy, jeżeli każda z tych osób będzie miała do wykorzystania odpowiednie pomoce naukowe. Je to w swojej ofercie ma marka Komlogo. Właściwie to należałoby powiedzieć, że jest to wydawnictwo specjalizujące się w materiałach wspierających mowę. Od wielu lat znajdują się na rynku, oferując swoje poszczególne materiały nie tylko we własnym sklepie, ale także w wielu innych księgarniach. Dzięki temu z ich asortymentu skorzystać może szeroka grupa konsumentów. Co jest ważne to fakt, że poszczególne produkty dostępne są nie tylko dla pracowników placówek edukacyjnych, ale także klientów indywidualnych. Rodzice nie mogą zapomnieć o tym, że w działaniach logopedycznych, ważna jest również ich rola i zaangażowanie.

Poprawna wymowa różnych głosek

Komlogo zadbało o różnorodność materiałów. Warto zwrócić uwagę na gry edukacyjne, które można znaleźć w ich ofercie. Jedna z nich to karty logopedyczne Piotruś połączone z Memory. Obydwa rodzaje gier są doskonale znane w formie tradycyjnej. Forma logopedyczna nie różni się zbytnio. Z tą jednak różnicą, że dzieci mają okazję również do tego, aby nauczyć się prawidłowej wymowy różnych głosek, np. sz. Warto zaznaczyć, że im wcześniej taka terapia grą się rozpocznie, tym lepiej. Tym większa możliwość, że dziecko będzie w stanie nauczyć się prawidłowego wymawiania głosek. Karty logopedyczne Memory i Piotru dedykowane są dla dzieci już od trzeciego roku życia.

Na uwagę zasługuje również „Logopedyczna sakiewka skarbów”. Całkiem możliwe, że dzieci bez problemu będą chętnie angażować się w tą grę, ponieważ ma ona bardzo atrakcyjną formę. W środku znaleźć można m.in. 108 żetonów. Ta gra umożliwia wykonanie takich ćwiczeń jak m.in. ćwiczenia słuchowe i dźwiękonaśladowcze, ćwiczenia głosek dentalizowanych, ćwiczenia rozciągające wędzidełko podjęzykowe, ćwiczenia żuchwy przy tyłozgryzie, ćwiczenia podniebienia miękkiego i pierścienia zwierającego gardło i wiele innych. Gra dedykowana jest dla dzieci na etapie przedszkolnym, jak również wczesnoszkolnym.

Ćwiczenia dla osób dorosłych

Wydawać by się mogło, że problem wymowy dotyczy tylko dzieci. Okazuje się jednak, że tak nie jest. Często bywa tak, że również dorośli muszą ćwiczyć nad poprawą swojej wymowy. Nie ma co ukrywać, że w dawnych czasach do ćwiczeń logopedycznych nikt nie przywiązywał tak mocno uwagi. Na szczęście, wszystkie braki można nadrobić. Umożliwia to wydawnictwo Komlogo, oferując materiały edukacyjne również dla dorosłych.

Wspierają oni również dorosłych, którzy zmagają się z afazją. Jest to przypadek medyczny, który sprawia, że dorośli tracą zdolność komunikowania się ze światem zewnętrznym. Można z tego wyjść – w części lub w całości. Komlogo ma w swojej ofercie specjalne zeszyty ćwiczeń, które będą wspierać także wiele innych osób – nie tylko tych zmagających się z afazją. Zakres tematyczny odnosi się m.in. do ubrań, butów, miejsc, przedmiotów użytkowych i wielu innych. Warto dokładnie zapoznać się z takimi materiałami, aby móc wspierać poprawę wymowy wśród dorosłych. Materiały Komlogo są dostępne do zakupu tutaj.