Fantastyczne komiksy

Komiks jest medium służącym do wyrażania pomysłów za pomocą obrazów, często w połączeniu z tekstem lub innymi informacjami wizualnymi. Często komiks przybiera formę sekwencji paneli obrazów. Rozmiar i układ paneli przyczyniają się do tempa narracji. Rysowanie i podobne formy ilustracji to najczęstsze sposoby tworzenia obrazów w komiksach.

komiksy polskie

Pomysły na komiksy

Historia komiksów podążała różnymi ścieżkami w różnych kulturach. Jeż Jerzy jest popularnym polskim tytułem komiksu stworzonym przez dwóch młodych artystów, Rafała Skarżyckiego i Tomasza Lwa Leśniaka. Komiks pojawił się po raz pierwszy w ramach magazynu dla dzieci Świerszczyk. Dorosła wersja komiksu była satyrą na politykę i współczesną Polskę. Komiks wyśmiewa grupy takie jak policja, ekolodzy oraz osoby indywidualne. Polskie komiksy zawierają wiele humorystycznych historii.

Fantastyczne historie

Kajko i Kokosz to godny uwagi serial komiksowy autorstwa Janusza Christy, wydany w Polsce w latach 70. i 80. XX wieku. Skupia się na historii dwóch słowiańskich wojowników o imieniu Kayko i Kokosh, luźno przypominających zarówno Asterixa, jak i Obelixa. Seria składa się z 20 albumów komiksowych, a także z kilku krótszych opowiadań opublikowanych w różnych czasopismach. W 2006 roku powstał krótki animowany film 3D. Jak widać, polskie komiksy cieszą się ogromną popularnością od wielu lat. Ludzie uwielbiają takie krótkie i humorystyczne historie.