Anatomia Nettera do kolorowania – odskocznia od monotonnej nauki

Nauka anatomii jest zajęciem żmudnym i każda lżejsza metoda przyswajania tego ogromu wiedzy jest na wagę złota. Anatomia Nettera do kolorowania jest doskonałym przykładem, że uczenie się nawet trudnych rzeczy może przyjąć ciekawą formę. 

Co zawiera Anatomia Nettera do kolorowania?

Kolorowanka została przygotowana przez Johna T. Nansena, na podstawie rycin F. H. Nettera i C. A. G. Machado. Książka zawiera jedenaście rozdziałów, podzielonych na karty. Każda karta złożona jest z dwóch stron, po lewej znajdują się dokładny opis anatomiczny i informacje o zadaniu, a po prawej umieszczona jest rycina, która ma zostać pokolorowana.  W książce zawarte są oznaczenia kolorami, które pomagają podczas pracy nad zadaniami. Anatomiczna wiedza przekazana jest w przystępnej i rzeczowej formie, ujęta w tabele, pozwalające na systematyczne utrwalanie szczegółowych informacji. W treści pozycji znajduje się wiele cennych uwag klinicznych. 

Praktyczne podejście do nauki anatomii 

Celem Anatomii Nettera do kolorowania od PZWL jest przyjemniejsze i skuteczniejsze przyswajanie wiedzy o ludzkim ciele. Jest to pozycja przeznaczona nie tylko dla uczniów i studentów, ale także dla wszystkich osób chcących poszerzyć swoją wiedzę o anatomii w łatwy i przystępny sposób.

Anatomia Nettera do kolorowania

Kolorując ryciny Nettera można poznawać wszelkie zakamarki organizmu człowieka, śledzić przebieg naczyń krwionośnych i limfatyczny, podążać szlakami nerwowymi i zaglądać do wnętrza narządów zmysłów. Książka umożliwia zapoznanie się z układem ruchowym, mięśniami, kośćmi i ich połączeniami. Ułatwia przestrzenne wyobrażenie sobie struktur anatomicznych, a przez to lepsze zrozumienie procesów metabolicznych i fizjologii. Anatomia Nettera do kolorowania przyspieszy opanowanie reguł rządzących ludzkim ciałem.